Дали сте подготвени да направите позитивна промена? Придружете се на илјадниците поединци на истото фитнес патување!

СОВЕДУВАЊА Започнете ја вашата трансформација
English Macedonian

Дали сте подготвени да направите позитивна промена? Придружете се на илјадниците поединци на истото фитнес патување!

СОВЕДУВАЊА Започнете ја вашата трансформација
English Macedonian

Интервју со МајЛа Еш, бодибилдер

Здраво на сите, задоволство ми е да ви ја претставам MayLa Ash, ан Американски професионалец бодибилдер, тренер и тренер.

МејЛа учествуваше на нејзиниот прв бодибилдинг натпревар Далас Европа во 2012 година по опоравувањето од тешката повреда. И во истата година, само неколку месеци подоцна, таа победи Природно првенство во Тексас статус, која беше таа втор натпревар. Како резултат на тоа, таа постигна професионален статус под менторство на Дејв „Скршител“ Гудин Џеф Двел.

Покрај овие достигнувања, таа го освои и бронзениот медал во Јуниорска Олимпијада на 400 метри и му беше доделена титулата на Фитнес и климатизација на сите американски. Исто така, таа заработи и сè уште држи рекорди во спринт на 50 метри и 200 метри во затворен простор, како и на 100 метри, 200 метри и две штафети на отворено на нејзиниот универзитет, и беше почестена и влезена во универзитетот Атлетска куќа на славните.

МејЛа има фасцинантна кариера и предлагам веднаш да започнеме со ова интервју за да научиме сè за нејзиното патување.

Здраво на сите, задоволство ми е да ви ја претставам MayLa Ash, ан Американски професионалец бодибилдер, тренер и тренер.

МејЛа учествуваше на нејзиниот прв бодибилдинг натпревар Далас Европа во 2012 година по опоравувањето од тешката повреда. И во истата година, само неколку месеци подоцна, таа победи Природно првенство во Тексас статус, која беше таа втор натпревар. Како резултат на тоа, таа постигна професионален статус под менторство на Дејв „Скршител“ Гудин Џеф Двел.

Покрај овие достигнувања, таа го освои и бронзениот медал во Јуниорска Олимпијада на 400 метри и му беше доделена титулата на Фитнес и климатизација на сите американски. Исто така, таа заработи и сè уште држи рекорди во спринт на 50 метри и 200 метри во затворен простор, како и на 100 метри, 200 метри и две штафети на отворено на нејзиниот универзитет, и беше почестена и влезена во универзитетот Атлетска куќа на славните.

МејЛа има фасцинантна кариера и предлагам веднаш да започнеме со ова интервју за да научиме сè за нејзиното патување.

  Тоше Зафиров

  Г-дин претставник на Олимпија

  Тоше Зафиров:

  Кој е МејЛа Еш? Дополнително, кое е вашето потекло, вашата професија и колку време се натпреварувате?

  МејЛа пепел:

  Роден сум во Бродвју, Илиноис (западно предградие на Чикаго). Во моментов, живеам во Valley Ranch, Тексас, а мојата професија е тренер за спортски перформанси и развој на телото и тренер за позирање. Исто така, имам фитнес сертификати за личен, групен и преднатален тренинг. Конечно, имам магистерски студии по бизнис администрација и се натпреварувам скоро девет години.

  Тоше Зафиров:

  Што го поттикна вашиот интерес за фитнес и бодибилдинг?

  МејЛа пепел:

  Она што го започна моето патување во бодибилдинг беше ветување што си го дадов себеси и мојот хирург по сериозна повреда.

  Во мај 2011 година, искинав коска во стапалото додека боксував и ми требаше операција. После тоа, мојот првичен лекар ме извести дека нема да можам да го продолжам мојот спортски начин на живот. Уште полошо, ми рече дека и јас ќе морам да се откажам од носење штикли! Да се ​​откажам од активна И од моите високи потпетици? Не се случува!

  Затоа, ми требаше втора опција. Па, тоа беше третиот хирург кој конечно ми рече дека може да ме врати во активна и да се вратам на моите потпетици ако го следам процесот на неговото закрепнување до буква. Во тој момент, ветив дека конечно ќе направам фитнес натпревар, заедно со другите ставки од мојата листа. Па, ако неговата процедура ми даде втора шанса.

  До мај 2012 година, бев целосно закрепнат, можев да тренирам и решив да го исполнам ветувањето! Во август 2012 година, присуствував на мојот прв бодибилдинг натпревар, Далас Европа, за истражување. Потоа, развив сопствена програма за обука и исхрана за да почнам да се подготвувам за она што ми беше кажано дека ќе биде моето единствено натпреварување.

  Понатаму, во ноември 2012 година, победив на Природното првенство во Тексас Статус и официјално бев привлечен. Откако бев менториран од Дејв „The Shredder“ Гудин за мојот развој и Џеф Двел на моето присуство на сцена, постигнав професионален статус. За помалку од осум месеци ја заслужив честа да се натпреварувам со најдобрите во светот во ИФББ Про лигата.

  Тоше Зафиров:

  Веќе некое време се натпреварувате. Значи, моето прашање е, според вас, дали натпреварите се менувале низ годините?

  МејЛа пепел:

  Лично, не чувствувам дека натпреварите се променија со годините во однос на она што го очекуваат судиите. Како и секој друг спорт, чувствувам дека натпреварувачите продолжија да се подобруваат, на крајот подигнувајќи го „стандардот“ на она што е потребно за да се победи.

  Сепак, поединците кои се претставуваат како тренери за подготовка се неизмерно променети. Како резултат на тоа, има толку многу таму, со малку до никакво вистинско знаење, искуство или совест што ги пленат наивните поединци кои го бараат тој момент на социјалните мрежи на сцената за бодибилдинг.

  Тоше Зафиров:

  Како бодибилдер, знам дека лесно може да стане предизвик. Значи, што ве држи мотивирани и одат во тешки моменти?

  МејЛа пепел:

  Мотивиран сум да бидам најдобрата „Мајла“ што можам да бидам пред да заминам од овој свет. Затоа, сакам да го живеам мојот живот во потполност и да умрам со празна душа!

  Тоше Зафиров:

  Многу луѓе сметаат дека 2020 година е значаен предизвик. Исто така, професионалците се мачеа да ја задржат својата форма. Како реагиравте на ситуацијата, особено со заклучувањата? Згора на тоа, како Ковид-19 и 2020 влијаеја на вашата форма на телото?

  МејЛа пепел:

  Немањето пристап до тешки слободни тежини и опрема за кревање ме принудија да се вратам на „старата школа“ калистеника, изометриски вежби и тренинзи за климатизација. Затоа, изведувањето на овие типови на тренинзи со користење на индустриски ленти, пондерирани шипки и тегови на крајот служеа не само како тренинг за климатизација, туку и како обемна физикална терапија.

  Пред сè, процесот помогна да се залечат повредите, да се зајакнат слабите и неразвиените области и да се подобрат проблемите со држењето и усогласувањето што ме мачеа со години.

  Тоше Зафиров:

  Несомнено сте имале долга листа на успеси во текот на вашата кариера. Но, можете ли да ми кажете за вашите омилени достигнувања во фитнес индустријата?

  МејЛа пепел:

  Како елитен натпреварувачки спортист уште од детството, го освоив бронзениот медал на 400 метри на Јуниорската Олимпијада, се натпреварував во NCAA дивизија I на 200 метри и ми беше доделена титулата Фитнес и кондиционер се Американец. Дополнително, заработив и сè уште држам рекорди во спринт на 50 метри и 200 метри во затворен простор, како и на 100 метри, 200 метри и две штафети на отворено на мојот универзитет. Понатаму, јас сум почестен и примен во Атлетската куќа на славните на мојот универзитет.

  Тоше Зафиров:

  Кои се вашите долгорочни цели во фитнес индустријата? Како сакате да бидете препознаени и запаметени на овој свет?

  МејЛа пепел:

  Мојата цел во светот на фитнесот е да станам меѓународен велнес и фитнес амбасадор.

  Многу луѓе не сфаќаат дека не треба да се жртвувате како бодибилдерите кои се подготвуваат да стапнат на сцена за да живеете здрав и долг живот.

  Затоа, сакам да понудам семинари, тренинзи и одмори кои ги учат реалните методи и опции за движење кон начин на живот на MoBetta и ги инспирираат поединците, млади и стари, да го почитуваат нивното уникатно фитнес патување.

  Тоше Зафиров:

  Каков совет би им дале на луѓето кои бараат поздрав живот, особено во однос на нивните оброци?

  МејЛа пепел:

  Не постои „вистинска“ диета, режим на вежбање или севкупен процес на движење кон поздрав начин на живот. На крајот на денот, се сведува на тоа да бидете активни и да се движите секој ден, да јадете балансирани оброци и да ги елиминирате или барем да ги минимизирате негативните навики во исхраната.

  Тоше Зафиров:

  Дали имате некои почетни рутини кои би им ги препорачале на жените кои сè уште размислуваат да одат во теретана?

  МејЛа пепел:

  За секој што сака да започне со своето фитнес патување, најдобриот начин да започнете е да пронајдете активност во која уживате и можете да продолжите да ја правите.

  Затоа, изберете активност во групно опкружување или побарајте фитнес другар или ќе ви помогне во оние моменти кога се чувствувате неинспирирани или обесхрабрени да ви помогне да го одржите вашиот моментум.

  Тоше Зафиров:

  Кое е вашето мото и порака до светот и сите жени кои сакаат да го изберат овој пат?

  МејЛа пепел:

  Секој од нас е различен. Затоа, во ред е да бидете мотивирани од постапките на другите. Но запомнете дека сте уникатен мозокот, затоа сакајте ја кожата во која се наоѓате и почитувајте го ВАШЕТО патување.

  Завршни зборови

  МајЛа, ги ценам сите ваши брзи и искрени одговори. Ви посакувам успех во иднина, а очекуваме уште многу години да ја освојувате сцената.

  За повеќе инспиративни приказни, слободно проверете ја страницата Интервјуа.

  Најнови интервјуа

  Ако сте спремни да читате повеќе аспиративни приказни и од професионалци и од почетници, можете да го сторите тоа со приклучување на најмоќната група за трансформација на фитнес. Познати или не, сите чекориме по истиот тежок пат до успехот. Слободно споделете ја вашата приказна и добијте досега невидена поддршка и мотивација!

  Дознај повеќе