Дали сте подготвени да направите позитивна промена? Придружете се на илјадниците поединци на истото фитнес патување!

СОВЕДУВАЊА Започнете ја вашата трансформација
English Macedonian

Дали сте подготвени да направите позитивна промена? Придружете се на илјадниците поединци на истото фитнес патување!

СОВЕДУВАЊА Започнете ја вашата трансформација
English Macedonian

Интервју со Крис Елкинс, фитнес модел

Здраво на сите, со задоволство ве запознавам со Крис Елкинс, ан Американски професионален фитнес модел, WNBF Про природен бодибилдер и личен тренер. Тој исто така е основач на онлајн програмата Најсовремени физики и Коосновач of MAX-Hype тренинг.

Пред да се нурне во светот на бодибилдингот, Крис беше дел од Маринци до 2008 година. Откако ги напушти маринците, почна бодибилдинг во 2013 година и се натпреваруваше во четири претстави истата година. Понатаму, Крис ја освои својата профи картичка и стана тренер, што го доведе до транзиција во тренерски и социјални медиуми со полно работно време. Тој исто така планира да се натпреварува во светски шампионат оваа година.

Неговата кариера и успеси се огромна мотивација за сите. Значи, ајде да скокнеме на интервјуто за да дознаеме повеќе за неговите достигнувања.

Здраво на сите, со задоволство ве запознавам со Крис Елкинс, ан Американски професионален фитнес модел, WNBF Про природен бодибилдер и личен тренер. Тој исто така е основач на онлајн програмата Најсовремени физики и Коосновач of MAX-Hype тренинг.

Пред да се нурне во светот на бодибилдингот, Крис беше дел од Маринци до 2008 година. Откако ги напушти маринците, почна бодибилдинг во 2013 година и се натпреваруваше во четири претстави истата година. Понатаму, Крис ја освои својата профи картичка и стана тренер, што го доведе до транзиција во тренерски и социјални медиуми со полно работно време. Тој исто така планира да се натпреварува во светски шампионат оваа година.

Неговата кариера и успеси се огромна мотивација за сите. Значи, ајде да скокнеме на интервјуто за да дознаеме повеќе за неговите достигнувања.

  Тоше Зафиров

  Г-дин претставник на Олимпија

  Тоше Зафиров:

  Здраво Крис. Најпрво, ви благодарам што одвоивте време да одговорите на моите прашања. За почеток, кој е Крис Елкинс? Понатаму, која е вашата животна приказна и кои се работите кои најмногу влијаеле на вас?

  Крис Елкинс:

  Јас сум татко, провајдер, тренер и конкурентен бодибилдер и пораснав во Вирџинија Бич, Вирџинија. И двајцата мои родители не беа во можност да ме воспитаат поради проблеми и зависност во нивните сопствени животи. Затоа, јас бев воспитан од моите неверојатни баба и дедо уште од мојата деветта година.

  Се приклучив на маринците веднаш по средното училиште и бев стациониран во Калифорнија. Направив една турнеја во Ирак во 2006 година и излегов од маринците во 2008 година.

  По неколку години, копнеев по нешто конкурентно и физичко, а до 2013 година најдов природен бодибилдинг. Таа година се натпреварував во 4 претстави и се заљубив во спортот. Во рок од неколку години, ја освоив мојата Про-картичка, станав тренер и се префрлив на тренинг и социјалните медиуми со полно работно време. Тоа беше неверојатно патување, и возбуден сум што ќе го донесам најдоброто од себе на Светското првенство оваа година!

  Тоше Зафиров:

  Вие сте онлајн тренер, флексибилен дитер и WNBF-pro природен бодибилдер. Каков совет би им понудиле на луѓето кои сакаат да водат здрав начин на живот, особено кога станува збор за нивната исхрана?

  Крис Елкинс:

  Рамнотежата и умереноста се клучни, иако понекогаш луѓето се обидуваат да намалат сè што сакаат и да ја направат нивната исхрана целосно неодржлива. Но, тие обично паѓаат од колосек по неколку недели, бидејќи тоа е едноставно премногу тешко. Затоа, ангажирајте тренер за одговорност, направете помали, постепени промени во вашата исхрана и погрижете се тоа да е нешто со кое можете да се држите долгорочно.

  Тоше Зафиров:

  Која е најголемата пречка за постојано одржување на вашата топ форма и како вежбањето има корист за менталното здравје?

  Крис Елкинс:

  Сакам да се туркам во теретана, но знам дека понекогаш морам да земам слободно време за да не изгорам. Понатаму, поставувањето краткорочни, среднорочни и долгорочни цели навистина ми помага да се задржам на вистинскиот пат бидејќи имам временски рокови и знам на што работам.

  Дополнително, тренингот за мене е терапија. Во минатото бев повреден и не можев да тренирам, па почнав да се чувствувам многу под стрес. Дури и во најтешките денови, кога не сакам да тренирам, секогаш се чувствувам подобро потоа.

  Тоше Зафиров:

  Кои беа некои од најголемите предизвици со кои се соочивте кога првпат започнавте? Понатаму, што е потребно за да станете професионалец во денешната конкурентна индустрија?

  Крис Елкинс:

  Да се ​​биде трпелив и да се одвои време за да се здобијат со мускули. Како резултат на тоа, земањето речиси 2-годишна вонсезона ми помогна да изградам мускули и да станам многу поконкурентна.

  Во денешниот пејзаж на социјалните медиуми, тешко е да се чувствувате добро или релевантно кога сте во подолга сезона. Сепак, многу е важно да растете ако сакате да бидете конкурентни. Затоа, повеќето луѓе никогаш нема да бидат конкурентни ако не вложат време и не работат со вишок калории.

  Тоше Зафиров:

  Забележувам дека успешно го водите вашиот канал на YouTube. Кои се твоите идни планови и како дојде до тебе оваа идеја? Дополнително, вие сте доста активни на други платформи за социјални медиуми како Инстаграм. Значи, дали верувате дека во 2021 година, присуството на интернет ќе биде од суштинско значење за успехот?

  Крис Елкинс:

  Да, социјалните медиуми се толку важни овие денови. Без социјалните медиуми, немаше да преминам на тренирање со полно работно време во 2017 година.

  За почеток, почнав на YouTube и навистина само што почнав да го документирам мојот напредок за да се осврнам на себе, но луѓето почнаа да го следат на YouTube и Instagram, а сега социјалните медиуми се најважниот дел од мојата работа.

  Тоше Зафиров:

  Колку време трошите планирање, снимање и уредување на материјалот за вашата онлајн содржина и доводот на Инстаграм? Дополнително, дали користите некои посебни алатки или апликации за да управувате со вашето време и да останете организирани?

  Крис Елкинс:

  Го земам од ден на ден. Сепак, навистина треба да поминувам повеќе време и да планирам повеќе кога станува збор за создавање содржина. Секогаш кога патувам, внимавам да одвојувам време за да се фокусирам на снимањето и снимањето содржини. Исто така, неодамна почнав да правам видеа на Tik Tok, но тешко е да се биде свеж и креативен. Потребно е многу бура на идеи и обиди за да се види што функционира.

  Тоше Зафиров:

  Импресивно е што неодамна донесовте одлука да ги откриете тајните кои ви помогнаа да постигнете успех на Интернет. Но, кој дел од тоа да се биде фитнес инфлуенсер ви е омилен?

  Крис Елкинс:

  Мислам дека мојот омилен дел од тоа да се биде инфлуенсер е тоа што можам да допрам толку многу луѓе. Згора на тоа, стекнав толку многу долгорочни и вистински пријатели преку социјалните мрежи што никогаш не би ги сретнал инаку.

  Во последните неколку години, имав некои тешкотии (развод, операција, раскинување итн.), а тоа што можам да го споделам и да продолжам да туркам напред, мотивираше многу луѓе. Исто така, знаејќи дека им помагам на другите луѓе исто така ме мотивира да продолжам.

  Тоше Зафиров:

  Од каде добивате мотивација и инспирација за водење здрав живот? Понатаму, дали е тешко да се балансира вашиот личен и работен живот? Што друго ве прави среќни, освен фитнесот, и што правите во слободното време?

  Крис Елкинс:

  Сакам да поминувам време со моите деца. Ќерка ми е последна година од средно училиште и почнавме да вежбаме заедно. Мојот син има десет години и гледаме аниме. Дополнително, го научив да уредува видеа, па тој најде страст за уредување видео. Како резултат на тоа, тој ги прави сите мои моментални видеа на YouTube.

  Како и повеќето луѓе, уживам да гледам филмови, да одам да јадам, да патувам, да пијам пијалоци итн. Исто така, сакам да играм покер конкурентно и сум страствен велосипедист!

  Тоше Зафиров:

  Како Ковид-19 и 2020 влијаеја на вашата форма на телото?

  Крис Елкинс:

  Не ме погоди премногу, да бидам искрен. На почетокот на 2020 година се опоравував од итна операција на желудникот што ме остави надвор два месеци, па бев на мисија да се вратам во мојата најдобра форма и немаше да дозволам ништо да ме одврати.

  Тоше Зафиров:

  За крај, кое е вашето мото и порака до светот, особено за помладата генерација?

  Крис Елкинс:

  Доследноста е клучот. Затоа, ако сакате да постигнете нешто, мора да се потрудите затоа што никој не може да го направи тоа наместо вас.

  Завршни зборови

  Крис, ти благодарам за одвоеното време и искрените одговори. Вие сте вистинска мотивација за мене и за публиката и сите сме нетрпеливи да слушнеме за вашите идни успеси.

  Ако сакате повеќе детали за тренингот и опремата на Крис, посетете ја неговата официјална веб-страница, Најсовремени физики.

  За повеќе инспиративни приказни, слободно проверете ја страницата Интервјуа. 

  Најнови интервјуа

  Ако сте спремни да читате повеќе аспиративни приказни и од професионалци и од почетници, можете да го сторите тоа со приклучување на најмоќната група за трансформација на фитнес. Познати или не, сите чекориме по истиот тежок пат до успехот. Слободно споделете ја вашата приказна и добијте досега невидена поддршка и мотивација!

  Дознај повеќе