Дали сте подготвени да направите позитивна промена? Придружете се на илјадниците поединци на истото фитнес патување!

СОВЕДУВАЊА Започнете ја вашата трансформација
English Macedonian

Дали сте подготвени да направите позитивна промена? Придружете се на илјадниците поединци на истото фитнес патување!

СОВЕДУВАЊА Започнете ја вашата трансформација
English Macedonian

Станете личен Mr. Olympia тренер

Добредојдовте во официјалната Академија Мистер Олимпија за професионално признание во фитнес светот. Влегувањето во Академијата ќе ви даде легитимен и валиден сертификат од акредитирана организација во светот на фитнесот.

Зачленете се сега

За Академијата

Академијата Г-дин Олимпија ги комбинира највисоките стандарди на образование и поддршка. Сертификацијата е ограничена на квалификувани професионалци во фитнес индустријата кои сакаат да ги докажат своите компетенции низ Европа и на меѓународно ниво.

Присутните на Академијата работат со искусни професионалци во областа. Тие ќе тренираат и ќе ви помогнат да ги развиете вашите таленти, па откако ќе го добиете сертификатот, ќе можете да ја започнете вашата професионална фитнес кариера.

Сертификацијата на Академијата Мистер Олимпија ќе ја докаже вашата стручност и ќе им покаже на вашите клиенти дека ги разбирате нивните проблеми и цели. Тоа ќе го додаде идентитетот на вашиот бренд и ќе ги прошири вашите можности за вмрежување.

Со сертификатот Mr. Olympia, можете лесно да се разликувате од другите тренери, да додадете вредност на вашата понуда и да изградите предност во однос на вашите конкуренти. Тоа е одлична почетна основа за градење на вашата успешна фитнес кариера.

Изгледајте како професионалец, однесувајте се како професионалец и движете се како професионалец Olympia Gear!

Што ќе добиете?

Официјално признание

Официјално признание

По полагањето на испитите, ќе го добиете светски признатиот Официјален сертификат за господин Олимпија, ограничен на врвни професионалци во нишата. Сертификацијата доаѓа од акредитирана организација, зголемувајќи го вашиот кредибилитет и можности за работа во светот на фитнесот.

Зголемено знаење

Зголемено знаење

Ќе добиете многу увиди и знаења од искусни поединци во светот на фитнесот. Слушнете што велат професионалците за исхрана, фитнес, психологија и анатомија од нивните области на експертиза.

Фитнес во пракса

Фитнес во пракса

Додека ќе слушате многу теорија, ќе научите и што функционира во пракса, а што не од прва рака.

Развијте Визија

Развијте Визија

Разбирањето на најважните трендови во светот на фитнесот ќе ви помогне да формирате визија за тоа што ќе дојде во иднина.

Деловно вмрежување

Деловно вмрежување

Додека ќе слушате многу теорија, ќе научите и што функционира во пракса, а што не од прва рака.

3 чекори што ве делат од официјалното признание во фитнесот

ЧЕКОР 1

Квалификација

Академијата Г-дин Олимпија ги комбинира највисоките стандарди на образование и поддршка. Сертификацијата е ограничена на квалификувани професионалци во фитнес индустријата кои сакаат да ги докажат своите компетенции низ Европа и на меѓународно ниво.

ЧЕКОР 2

Предавања

Секој професор ги подготвува материјалите за своите курсеви во соодветните области. Веднаш штом ќе влезете во Академијата, добивате пристап до сите материјали за да можете да си го организирате времето и да се подготвите за завршниот испит до однапред договорениот термин.

ЧЕКОР 2

Завршниот испит

Ќе полагате единствен испит кој ги комбинира сите материјали од сите курсеви што сте ги проучувале. Испитниот термин ќе ви го обезбедиме веднаш штом ќе се приклучите на Академијата.

На еден клик сте да ја започнете вашата кариера од соништата целосно онлајн.

Зачленете се сега

Распоред на академијата

Вегетаријанска исхрана

 • Модул 1:

Напредна исхрана и програми

Функционална фитнес и работа со групи

Психологија и спорт

Вегетаријанска исхрана

 • Модул 1: Основи на физиологијата на човечкото тело
 • Модул 2: Функционирање на метаболички процеси
 • Модул 3: Исхрана базирана на инсулин
 • Модул 4: Развој на програми за исхрана
 • Модул 5: Развој на програми за исхрана
 • Модул 6: Развој на програми за исхрана

Барање да се придружите на г-дин Олимпија академија Европа

Сега е вашата шанса да го добиете светски признатиот Официјален сертификат за господин Олимпија! Понудата опфаќа пристап до сите предавања, завршните испити и самиот Сертификат.

  Вашето име

  Емаил адреса

  Присуство на Интернет

  дополнителни информации

  Најчесто поставувани прашања

  Оваа Академија е отворена за сите луѓе кои живеат во Европа. Ако живеете надвор од Европа, можете да не контактирате за дополнителни упатства за тоа каде да аплицирате за вашиот сертификат.

  Сертификатот Mr. Olympia ви доделува официјално признание во светот на фитнесот, што значи дека отвора можности за бизнис и вмрежување за сите квалификувани професионалци.

  Академијата Мистер Олимпија се одржува онлајн, така што сите европски граѓани можат да учествуваат без дополнителни трошоци за патување.

  Не, сертификатот чини 1,000 евра.

  Да. Академијата Мистер Олимпија Европа е само по барање и е ограничена на професионалци од фитнес индустријата. Поминувањето на квалификациската фаза, предавањата и завршните испити ќе ви доделат официјално признание и светски признат официјален сертификат за господин Олимпија од акредитирана организација.

  Не, не мора да бидете поранешен натпреварувач на Мистер Олимпија за да го добиете сертификатот од Академијата Мистер Олимпија. Секој кој е фитнес ентузијаст е соодветен кандидат.

  Доколку паднете на завршниот испит, ќе имате можност повторно да го полагате во следниот закажан термин.

  Мистер Олимпија е најпрестижното натпреварување во бодибилдинг во светот. Џо Вајдер го воспостави натпреварот како начин за победниците на Мистер Универзум да се натпреваруваат понатаму и да заработат дополнителни пари или награди. Денес, го препознаваме како Олимпија Фитнес и Перформанс викенд на Џо Вајдер — меѓународен натпревар во бодибилдинг кој се одржува секоја година од страна на Меѓународната федерација за бодибилдинг и фитнес (IFBB). Првиот натпревар на Мистер Олимпија се одржа во Музичката академија во Бруклин во Њујорк на 18 септември 1965 година, кога Лери Скот ја освои својата прва од двете последователни титули. Потоа, тие го преместија настанот во Париз во 1971 година. Лас Вегас, NV, е дом на натпреварот од 1999 година, што во суштина стана негов заштитен знак. Последниот натпревар, Мистер Олимпија 2020 година, се одржа во Орландо, Флорида.

  Во тоа време, победникот на професионалниот машки натпревар во бодибилдинг ја заслужи титулата „Mr.Olympia“, исто така и името на натпреварот. За возврат, женскиот бодибилдер ја доби наградата „Ms. Олимпија'. Меѓутоа, со текот на годините, викендот за фитнес и изведба на Џо Вајдер воведе нови поделби.

  Во моментов, натпреварот вклучува 11 различни поделби: Мистер Олимпија, Г-ѓа Олимпија, 212 Олимпија, Фигура Олимпија, Фитнес Олимпија, Бикини Олимпија, Машка Физика Олимпија, Женска Физичка Олимпија, Класик Физик, Олимпијалампија

  Учеството на овој бодибилдинг натпревар е од голем престиж во фитнес светот. За поединец да излезе на сцената, прво мора да ја помине квалификациската сезона на Олимпија. IFBB ги избира натпреварувачите од Олимпија меѓу највисоко пласираните натпреварувачи на различни квалификациски натпревари во квалификациската сезона на Олимпија. Процесот за секој годишен настан трае цела година претходно, завршувајќи само неколку месеци пред вистинскиот викенд на Olympia Fitness & Performance. IFBB ги објави своите ажурирани квалификациски правила за повеќето дивизии во 2019 година. Под овие услови, спортистот на IFBB мора да се пласира во првите пет во својата дивизија на претходната Олимпија, да победи на кој било од квалификациските натпревари на IFBB или да се рангира меѓу првите три во вкупниот број поени доделени за второ до петто место на квалификациски натпревари. Ако една дивизија има над 25 квалификациски натпревари, тие автоматски го квалификуваат претходниот победник на Олимпија, победникот на секое квалификациско натпреварување и првите пет во вкупниот број поени. Професионалната лига на ИФББ, исто така, има дискреција да упатува специјални покани до други натпреварувачи.

  Ли Хени и Рони Колман се најзабележителните имиња во натпреварот, и двајцата ја освоија титулата осум пати. Најновиот шампион на Мистер Олимпија е Мамду Елсбијај, попознат како Биг Реми.

  Ќе ми биде драго да одговорам. Доколку имате повеќе прашања, ве молиме пополнете го формуларот за контакт.

  Дали Академијата Мистер Олимпија е голем залак за вас?

  Дали сте на почетокот на вашата фитнес кариера? Работете на вашиот пат напред со најмоќната фитнес група ширум светот, учете од искусни професионалци и изградете ја вашата мрежа!