Jубивој Бакиќ ги покажува мускулите на боди-билдинг натпревар

Достапно за Помош

Работи со

Љубивој Бакиќ - Онлајн личен тренер

Почнувајќи од мала возраст, Љубивој Бакиќ сакаше спорт, бидејќи резултатите се потпираа на напорите што ги вложивме во него. Со исклучителен борбен дух се натпреваруваше во гимнастика.

Откако заврши неговата кариера во гимнастика, тој најде нова страст - боди-билдинг, што на крајот ќе стане негова кариера. Тој се заљуби во боди-билдингот на 17-годишна возраст. По краток период, тој напредуваше многу.

Во 1997 година, тој за прв пат присуствуваше на натпревар и го освои третото место во македонска класа во категорија до 80 килограми.

Оттогаш, тој учи повеќе и се подобрува.

Во 2000 година, тој замина во Германија. Од 2002 до 2016 година, тој присуствуваше на многу натпревари на Гран при, се натпреваруваше со видливи резултати и освои медали.

Љубивој Бакиќ моментално е инструктор по медицински фитнес во Швајцарија и работи со многу љубов.

Искуство

  • Инструктор за медицински фитнес со специјалитет во здрави диети и специјални диети направени по мерка на специјалисти за спорт.
  • Специјалист за медицинска обука по повреда или операција.
  • Над 24 години искуство во индустријата за фитнес и боди-билдинг, работи како тренер и учесник на разни натпревари.

Со неговата голема поддршка и тренинг во одделот за здрава исхрана, тој може да ја подобри менталната и физичката состојба на неговиот клиент, притоа задржувајќи ги мотивирани. 

Личен Живот

Во неговиот личен живот, Љубивој Бакиќ е хумана личност која сака да гледа како другите луѓе се подобруваат.

Сега работи како специјализиран инструктор по медицинска кондиција во Швајцарија. Тој е исто така тренер за фитнес и водич за боди-билдинг во Швајцарија и Германија.

На овој начин, тој го пренесува своето огромно искуство на своите клиенти, како и своето знаење, за тие да можат да ги постигнат своите цели и планови.

„Посветеноста и менталитетот скроени кон успехот сигурно ќе завршат со апсолутна контрола врз вашиот живот“.

Работете со Љубивој Бакиќ на англиски јазик

Доколку имате какви било прашања, слободно контактирајте не

Работете со Љубивој Бакиќ на македонски јазик

Доколку имате какви било прашања, слободно контактирајте не

Љубивој Бакиќ ги покажува мускулите на сцената, на натпревар во боди-билдинг со сина позадина
Љубивој Бакиќ ги покажува мускулите на сцената каде можеме јасно да ги видиме неговите грбни мускули. Тој е свртен со грб пред камерата, облечен во темносини шорцеви.
Љубивој Бакиќ се наведнува пред камерата и гледа во публиката на натпревар со бројот 6 изложен на неговите црни шорцеви.
Љубивој Бакиќ во теретана прави селфи, пред огледало, додека ги покажува мускулите и носи бела маица.

Подобрете го вашиот животен стил со личен тренер

Научете исхрана и вежбајте со персонализиран план за ВАС

Пронајдете што и годи на вашата фигура и здравје и избегнувајте што не ви годи

# помош

Онлајн Личен Тренер може да ве води во вашето фитнес-патување. Добијте стручен совет во врска со исхраната и вежбањето!

Причини за Работа со Личен Тренер

Зошто Личен Тренер?

Ако не знаете кој тип на вежби е најдобар за вашето тело, општото здравје и ефектите што сакате да ги постигнете или едноставно мразите да работите сами, јасно е - ПОТРЕБНА ВИ Е ПОМОШ.

Без соодветна исхрана и правилно извршување на вежби, никогаш нема да стигнете до телото од вашите соништа.

Секако, потребно е напор и посветеност. Но, што вреди сето тоа ако не сте на вистинскиот пат?

Личниот тренер започнува со ваша комплетна анализа - вашата тежина и фигура, здравје, начин на живот и навики и ефектите што сакате да ги постигнете. Иако можеби сакате да изгубите тежина, друг клиент можеби претпочита дефинирање на мускулите.

Во суштина, личниот тренер ќе развие специјализирана програма за вашите потреби и желби.

Целосна 24/7 помош од фитнес професионалец

Што Добивате

Ангажирајте го вашиот личен тренер за фитнес и остварете ги вашите фитнес цели во најдобриот можен временски опсег!

План за исхрана

Слабеење, развој на мускули или која било друга фитнес цел, започнува со правилна исхрана и додатоци во исхраната. Личниот тренер ќе развие план за исхрана според достапните состојки во вашиот регион, вашиот распоред за работа и вашиот општ животен стил.

Упатство за вежбање

Секоја вежба е важна. Па, барем ако сте на вистинскиот пат. Вашиот личен тренер ќе ви обезбеди правилно вежбање - во вистинско време, користење на соодветни алатки и извршување на вежбите како што треба. Исто така, ќе знаете кога е најдобро време за одмор на вашето тело.

Мотивација

Понекогаш, сè што ви треба е малку туркање во вистинската насока, особено кога станува збор за развој на здрав начин на живот. Вашиот личен тренер ќе биде достапен да го стори токму тоа - ве мотивира да станете наутро, да го започнете денот со вежбање и здрава храна.

Следење 

Вашиот личен тренер ќе дејствува како ваш виртуелен асистент за фитнес. Иако можеби не го забележувате напредокот на вашиот фитнес, некој секогаш ќе биде таму за да забележи каква било промена во вашето тело и здравје, дури и најмала. За возврат, ќе добиете целосна анализа на вашиот процес.

24/7 поддршка

Ќе можете да контактирате со вашиот личен тренер во која било точка во текот на денот. Откако ќе ги размените вашите контакти, без разлика дали се телефонски броеви или социјални медиуми, вашиот тренер ќе биде достапен за совети за исхрана или фитнес 24/7 за време на вашето патување.

# успех

Со соодветно водство, можете брзо да ги постигнете целите за фитнес . Потребно е само упорност и мало туркање од професионалец!

Ако сакате да дознаете повеќе

НПП - Најчесто поставувани прашања

Што прават онлајн личните тренери?

Обично, онлајн личните тренери прилагодуваат план за тренинг и исхрана кои одговараат на потребите и целите на клиентот. Ова значи дека тие обезбедуваат вежби што лицето може да ги изведува дома или во теретана, како и рецепти за оброци.

Со кого работат онлајн личните тренери?

Личните онлајн тренери работат со широк спектар на луѓе. На пример, луѓе кои се почетници, сакаат да го променат својот животен стил, бараат да градат мускули итн.

Како да најдете онлајн личен тренер?

На нашата веб-страница можете да најдете онлајн личен тренер. Идентификувајте го оној кој најмногу одговара на вашите преференции и слободно контактирајте ги ако имате какви било прашања.

Дали вреди онлајн личен тренер?

Личен оналјн тренер вреди за парите ако имате одредени фитнес цели кои тешко можете да ги остварите сами.

Што е добар онлајн личен тренер?

Добар онлајн личен тренер е оној што ќе ви помогне да го достигнете својот целосен потенцијал прилагодувајќи ги тренинзите и оброците на целите и нивото на фитнес.

Дали личните лични тренери можат да учат фитнес група?

Постојат многу видови часови за вежбање што може да ги предава личен тренер преку Интернет, вклучително и групни часови за фитнес.

Дали онлајн личен тренер навистина помага?

 Онлајн личните тренери ви помагаат со создавање отчетност. Ова значи дека ако не се придржувате до распоредот за тренинг, ќе мора да им признаете. Нивната цел е да ве поттикнат доволно силно за да ги постигнете целите за фитнес.

Колку често треба да посетувате Онлајн Личен Тренер?

Колку често ќе го гледате вашиот Онлајн Личен Тренер  зависи од вашето фитнес ниво, вашите цели и буџетот. Ако сте нови во вежбањето, можете да пробате еден до три состаноци неделно.

Колку чини Онлајн Личен Тренер?

Одличен онлајн личен тренер обично чини од 50 до 100 долари на час. Сепак, со Тимот З , можете да ангажирате онлајн лични тренери за околу 330 долари месечно.

Каква Разновидност на Опции за Обука Обезбедуваат Онлајн Личните Тренери за Клиентите?

Онлајн Личните Тренери можат да работат со клиенти кои се наоѓаат во нивната канцеларија, во паркови и јавни површини, во локалната спортска сала и дома. Тие се флексибилни за локацијата на клиентите, како и за нивните распореди.

Безбедно Плаќање

Ние нудиме сигурна гаранција за купување

100% Задоволство

Нашите клиенти се нашиот најголем приоритет!

Онлајн Поддршка

Ние сме онлајн преку е-пошта за време на работните денови

Проверете го Нашиот

Најпопуларниот план за исхрана

Исхрана Detox работи и на лаптоп и на мобилен уред

Detox Исхрана - Нашиот бестселер

$60.00

Тоше Зафиров ја држи Detox исхраната којашто е во фокусот на камерата. Тој не гледа во камерата и носи бела кошула, црн елегантен елек и црна машна од Сињори

Откријте ја нашата продавница

Службениот Тоше Зафиров Маркет е продавница, која е посветена на deliveing врвот на линијата исхрана планови кои може целосно да го промени вашиот живот. Од губење на телесната тежина и detoxing вашето тело, да се добие маса ќе се бара со цел да се добие конкурентна предност во однос на конкуренцијата, овој магазин може да ви понуди знаење што е потребно да се биде најдобар, по прифатлива цена. Ова е за луѓе.

Продавница

Голема распродажба

Тоше Зафиров гледа во камерата додека ја држи Detox исхраната. Носи црно одело од Сињори со бела кошула и црна машна.