Набавка

Исхрана 4000 - Рекреативни спортисти кои сакаат да ги надминат границите

Исхраната 4000 покажа дека е достапна насекаде, со бела чинија со салата во десниот долен агол.

Во Фаза на Развој

Исхрана 4000 англиска верзија (PDF)

Оваа исхрана во моментов е во фаза на развој. Доколку имате какви било прашања, слободно контактирајте не

Исхрана 4000 македонска верзија (PDF)

Оваа исхрана во моментов е во фаза на развој. Доколку имате какви било прашања, слободно контактирајте не

Исхраната 4000 покажа дека е достапна на мобилен телефон, со салата од десната страна на екранот.
Исхраната 4000 покажа дека е достапна на работната површина. Во левиот долен агол на екранот има салата во бела чинија
Исхрана 4000 покажа дека е достапна за печатење, со зеленчук и лосос во бела чинија од левата страна,

# почеток

Поминете ги своите граници и подобрете ги перформансите со исхраната 4000!

Причини за Набавка на Исхраната 4000

Зошто Исхрана 4000

Ако сте спортист и сериозно се обидувате да ги подобрите своите перформанси, можете да испробате спорт како фудбал, кошарка, трчање на долги патеки, пливање, тенис, патека или бејзбол.

Планот за оброк од 4000 калории може да ви помогне да ги стекнете хранливите материи што му се потребни на вашето тело за да може да се претстави добро.

Со исхраната 4000 консумирате 4.000 калории од необработена, цела храна како здрави масти, посни протеини, цели зрна, зеленчук и овошје.

Исхраната 4000 е високо-протеинска, калорична диета која ви дава дополнителна исхрана и повеќе енергија за да му помогнете на вашето тело да закрепне.

Еве што добивате

Главни Придобивки од Исхраната 4000

Исхраната 4000 ви обезбедува доволно енергија за подобри перформанси во теретана или во различни спортови

Доволен протеин за градење мускули за да го добиете и да го достигнете посакуваното тело

Точно темпирани и избалансирани оброци, со многу здрави закуски меѓу нив

Способност да го лекувате вашето тело, да добиете посилни мускули и подобро расположение

Процес, а не промена преку ноќ

Како Работи Исхраната 4000

Зголемете го  и одржувајте го дневниот внес на калории доволно за да предизвикате зголемување на телесната тежина. Предизвиците се одржување на правилни навики во исхраната и трошење на потребната количина на храна.

Да се постигне целта од 4000 калории може да биде тешко и може да биде примамливо да се занесете во брза храна. Сепак, калориите што ќе ги консумирате со исхраната 4000 се поздрави. Иако се чини застрашувачки на почетокот, јадењето оброци станува полесно на време.

Што ќе јадете

Основната цел на оваа исхрана е да ги подобри вашите перформанси како професионален спортист. Оваа диета се состои од јадење 4000 калории на ден.

Храна што треба да ја консумирате:

  • Зеленчук како карфиол, пиперки, домати, тиквички, брокула, тиква, грашок, сладок компир итн.
  • Овошје како грозје, авокадо, портокали, бобинки, круши, јаболка, банани, итн.
  • Масти и масла како путер од бадем, маслиново масло, ореви, бадеми, семе од лен, итн.
  • Млечни производи како грчки јогурт, млеко, кефир и урда.
  • Зрна како тестенини, ориз, киноа, леб и овес.
  • Растителни протеини како наут, тофу, грашок и едамам.
  • Протеини базирани на животни, како што се крило или стек од филе, цели јајца, бизон, мисирка, лосос и пилешко.

Почетен Ефект

Клучен фактор во перформансите и способноста на секој спортист е нивниот внес на исхраната. Барањето распоред за патувања и тренинзи може да им отежне на спортистите да одржат оптимален внес на диети.

Ако спортистите консумираат брза, нездрава храна што е опремена со масти и калории, може да биде многу лесно да се достигнат 4.000 калории на ден. Сепак, додека сте на здрав план, внесувањето на 4.000 калории на ден може да биде предизвик. Исхраната 4000 помага во борбата со трошење на 4.000 калории создавајќи рецепти и списоци со намирници за вас.

Исхраната 4000 може да помогне во подобрување на атлетските перформанси. И заедно со секојдневната рутина за вежбање, тоа е најдобриот начин да се остане здрав.

Долгорочен Успех

За долгорочен успех, оваа диета бара промени во животниот стил и дополнително вежбање. Откако ќе се здебелите, вашето тело бара повеќе калории, па затоа не можете да се вратите на јадење како што правевте пред да започнете со диетата.

Да се држиме до здравата исхрана е одлична идеја. Меѓутоа, ако се комбинира со план за вежбање што ги исполнува вашите цели, тоа може да ви донесе значителни долгорочни придобивки.

Четирите Компоненти на Формулата

Што Добивате

Р.

Многу Рецепти

Со исхраната 4000, ќе добиете многу рецепти со кои можете да се обидете да добиете тежина

Економична Исхрана

Исхраната 4000 се состои од достапни и достапни прехранбени производи што секој може да ги добие

Помалку Стрес

Со исхраната 4000 не треба да размислувате за рецепти и да правите список со намирници секоја недела, бидејќи тоа е веќе направено за вас

Флексибилност

Исхраната 4000 ќе ви овозможи да уживате во разновидна храна без да ви здосади

# решение

Исхраната 4000 ви дава дополнителна исхрана и повеќе енергија за да му помогнете на вашето тело да закрепне !

Ако сакате да дознаете повеќе

НПП - Најчесто поставувани прашања

Која Храна Треба да ја Избегнувам со Исхраната 4000?

Со оваа исхрана, треба да избегнувате храна и пијалоци со шеќер, пржена храна, брза храна и рафинирани јаглехидрати.

Како да Јадете 4000 Калории на Ден?

За да консумирате 4000 калории, одлучете се за храна којашто е богата со хранливи материи. Јадете помали оброци во текот на денот, грицкајте повеќе и пијте повеќе смути и шејкови.

Како да Јадете 4.000 Калории на Ден ако сте Вегани?

Како веган, вашата диета ќе се состои од целата горенаведена храна што содржи балансирана исхрана, освен животински протеини.

За Кого Одговара Исхраната 4000?

Исхраната 4000 е одлична за спортисти на издржливост, рагби, фудбал и кошаркари и боди-билдери.

Што Е Здрава Исхрана?

Здравата исхрана е балансирана исхрана. Многу фактори се вклучени за да се обезбеди балансирана диета, но јадењето доволно храна која го обезбедува спектарот на хранливи материи, потребни за вашето тело, и го поттикнува промовирањето на добро здравје е од суштинско значење.

Како Може да Имате Корист од Оваа Исхрана?

Јадењето и следењето на оваа исхрана може да ви помогне во дебелеење, но што е уште поважно, ќе ве научи на значењето на храната што ја консумирате на дневна основа. Исто така, ќе ги подобри нивото на срцето и холестеролот и ќе ги намали шансите за заболување од дијабетес, карцином и депресија

Дали јаглехидратите се нездрави?

Многу храна содржи јаглехидрати. Тие се суштински дел од секоја исхрана. Ограничувањето на јаглехидратите може да биде корисно ако се обидувате да изгубите тежина, но јаглехидратите се важен дел од урамнотежената исхрана и кога се консумираат разумно, придонесуваат многу за здраво јадење.

Може ли Исхраната да Влијае на нивото на Холестерол?

Холестеролот е супстанца базирана на маснотии, која е потребна во телото. Кога е присутна во прекумерни количини, тоа може да доведе до здравствени проблеми. Со конзумирање на овошје и зеленчук, ќе го намалите нивото на холестерол и ќе го намалите ризикот од кардиоваскуларни заболувања.

Колку се Важни Овошјето и Зеленчукот?

Доколку сакате да следите некој од овие планови за исхрана, зеленчукот и овошјето се витален дел од нив бидејќи обезбедуваат пристап до мешавина од витамини и минерали. Тие обезбедуваат богат извор на витамини, минерали и антиоксиданти. Тие исто така служат како извор на енергија и помагаат при слабеење.

Зошто Се Здрави Влакната?

Главната цел на влакната е да го поддржат здравјето на дигестивниот систем и движењето на дигестивниот систем. Влакната можат да спречат срцеви заболувања, дијабетес и рак, и како такви, тие се суштински дел од здравиот начин на живот.

Дали Оваа Диета Вклучува Храна или Додатоци?

Овој план е совршена комбинација на додатоци и храна.

Колку време е потребно за да Видите Видливи Резултати?

Ова во голема мера ќе зависи од типот на телото што го имате и од количината на вежбање во текот на вашиот неделен распоред. Сепак, може да видите видливи резултати по првиот месец.

Кога Планот на Исхрана ќе Заврши, Како можам да продолжам?

Откако ќе заврши планот за диета, ќе имате знаење што точно да јадете и што да избегнувате. Можете да креирате свои сопствени планови за оброк засновани на научно знаење, како и на хранливите и калориските потреби што ги бара вашето тело.

Може ли да Направам Промени во планот на исхрана?

Првично, ќе треба да се следи планот на исхрана за таа да го има посакуваниот ефект, но по некое време, можете да додадете или отстраните одредени броеви на калории во зависност од специфичните потреби и барања на вашето тело.

Безбедно Плаќање

Ние нудиме сигурна гаранција за купување

100% Задоволство

Нашите клиенти се нашиот најголем приоритет!

Онлајн Поддршка

Ние сме онлајн преку е-пошта за време на работните денови

Проверете го Нашиот

Најпопуларниот план за исхрана

Исхрана Detox работи и на лаптоп и на мобилен уред

Detox Исхрана - Нашиот бестселер

$60.00

Проверете и други

Планови за исхрана специјализирани за вашите потреби

Исхрана 1000 Mockup Избрана слика која прикажува зеленчук како кромид, краставици и домати од левата страна на фотографијата

Исхрана 1000 - најдобар план за оние кои сакаат да ослабат

Слика од исхраната 2000 која прикажува здрава исхрана, со салата на долниот дел од сликата.

Исхрана 2000  - одржувајте се во форма додека прифаќате здрав начин на живот

Исхрана 3000 Mockup Избрана слика која прикажува риба, месо и зеленчук

Исхрана 3000 - Добијте маса преку активен животен стил

Исхрана 5000 дигитална слика е достапна насекаде, со супа и месо и салата во бела чинија, од десната страна.

Исхрана 5000 - специјално курирана диета за професионални спортисти

Тоше Зафиров ја држи Detox исхраната којашто е во фокусот на камерата. Тој не гледа во камерата и носи бела кошула, црн елегантен елек и црна машна од Сињори

Откријте ја нашата продавница

Службениот Тоше Зафиров Маркет е продавница, која е посветена на deliveing врвот на линијата исхрана планови кои може целосно да го промени вашиот живот. Од губење на телесната тежина и detoxing вашето тело, да се добие маса ќе се бара со цел да се добие конкурентна предност во однос на конкуренцијата, овој магазин може да ви понуди знаење што е потребно да се биде најдобар, по прифатлива цена. Ова е за луѓе.

Продавница

Голема распродажба

Тоше Зафиров гледа во камерата додека ја држи Detox исхраната. Носи црно одело од Сињори со бела кошула и црна машна.