За Тоше

ФитБиз Академија

На глобално ниво, сè поголема е потребата од рекреативци и професионалци кои се грижат за изгледот, здравјето и добросостојбата на луѓето.

Оваа академија не само што ќе ви даде можност да добиете меѓународно признат ИБФФ сертификат, туку и да стекнете тековно и применливо знаење од професионалци кои секојдневно вложуваат многу љубов и енергија во фитнесот.

Официјално лого на Академијата FitBiz - машка силуета која држи тег, во темно сина боја.
Слика на целиот тим на Академијата Fit Biz, како и на студентите во Фитнес центарот Пулс.

Дознај Повеќе

За ФитБиз Академијата

Тоше Зафиров презентирајќи во Академијата „Фит Биз“ пред студентите. Тој е облечен во бела маица „адидас“ и црни долни тренерки. Зад него стои огромен екран, со текст и лого.
Вежба и практичен пример за тоа како е да се прават deadlifts, прикажани на академијата Fit Biz од инструктор. Едната девојка вежба со инструкторот, а другата ги гледа.
Академијата Fit Biz им презентира на студентите кои присуствуваат на настанот. Тие седат на црни столови.
Студентите на академијата Fit Biz тренираат на зелени топки за вежбање во Фитнес центарот Пулс
Слика на присутните студенти на Академијата „Фит Биз“, кои седат на црни столици во Фитнес центарот Пулс.
Слика на учесник на академијата „Фит Биз“, која обрнува внимание на предавачите и ги чита материјалите. Таа седи на црн стол со прекрстени нозе. Девојчето е облечено во бела маица

Fit Biz Академијата може да ве подготви за различни предизвици

Придобивки од ФитБиз Академијата

Креира визија

Ќе го разберете фитнесот и целосниот подвиг на индустријата во наредните 5 години.

Социјални вештини

Едукација за работа со повреди и специфични клиенти на кои им е потребна помош.

Фитнес во пракса

Ќе научите што функционира во теорија, а што во пракса, за да донесете ефективни одлуки за вашите идни клиенти.

Тренинг за сила

Како истовремено да ја подобрите својата физичка форма и психичко здравје и да им помогнете на останатите да го направат истото.  

Правилна исхрана

Основи на исхраната за рекреативци, професионалци и индивидуи кои целат да го подобрат својот физички изглед.

Дигитална работа

Насоки за работа на Интернет и социјални медиуми, градење на личен бренд и вмрежување.

Тоше Зафиров во бела маица „адидас“ и црни долни тренерки. Тој стои покрај Габриела Зафирова, заедно со Јосиф Дамјанов. Сите се смешкаат пред камерата.

Учествувајте на ФитБиз Академијата

Порака од нашиот тим

Да се работи кон една цел и да се постигнат посакуваните резултати е огромен предизвик. Ова е особено точно кога станува збор за подобрување на физичкиот изглед и начин на размислување.

На оваа академија, ќе слушнете насоки, искуства, и совети од нашиот тим експерти. Крајната цел е да се здобиете со обемно знаење и изградите сопствен бренд во најбрзо растечката фитнес индустрија.

Преку практични примери, тактики и стратегии ќе развиете разбирање за разни проблематики во фитнес индустријата. Не само што ќе го подобрите своето здравје и добро битие, туку ќе го пренесете и примените истото знаење на луѓето околу вас.

Нашиот Тим

Инструктори на ФитБиз Академијата

Тоше Зафиров

Фитнес и боди билдинг Експерт

 • IBFF PRO
 • Сопственик на фитнес-центар Гладијатор.
 • 4x "Македонски Боди-билдинг Шампион".
 • 3-то Место на Светскиот Шампионат во Рим.
 • 1-во Место – на ИБФФ ПРО (Унгарија)
 • 2-ро Место – "Open PRO" (Словенија)
 • 2x Светски Вице-Шампион
 • 3-то Место на "Г-дин Универзум"

Јосиф Дамјанов

Претприемач

 • Домаќин на #askjosif 
 • Домаќин на Шоуто со Прашања и Одговори на ТВ Телма
 • Член во Хербалајф
 • Ко-Основач на апликацијата FitKit
 • Ко-Основач на производите "Coach Josif"

Душко Маџаровиќ

Фитнес и Спортска Фигура

 • Претседател на ИФББ
 • Директор на спортот во Копер
 • Сопственик на "California Muscle & Fitness" во Копер
 • Светски Шампион во аматерски боди билдинг (1999, 2006, 2007)

Дијана Шивачев

Специјалист за кинезиологија

 • Дипломиран Стручен Кинезиолог
 • Сертификат за Еразмус + (Проект Само Спорт)
 • 1-во Место на 'Road Cycling' во MTB Парензана во Хрватска
 • 3-то Место на 'Road cycling', Елитна категорија во Хрватска

Томе Даневски

Инструктор за Фитнес и Исхрана

 • 30 години работно искуство во фитнес и исхрана
 • Сертифициран личен фитнес тренер
 • Основач на 'Izida Life'
 • Гуру за Исхрана
 • Фитнес Тренер

Ѓорѓи Спасов

Личен и Функционален Фитнес Тренер

 • Диплома по физичко и здравствено образование
 • NSCA – Сертифициран Специјалист за сила и кондиција
 • 'Technogym Master' Инструктор
 • Сопственик на 'Play Fit Move'
 • Сертифициран Терапевт
Тоше Зафиров ја држи Detox исхраната којашто е во фокусот на камерата. Тој не гледа во камерата и носи бела кошула, црн елегантен елек и црна машна од Сињори

Откријте ја нашата продавница

Службениот Тоше Зафиров Маркет е продавница, која е посветена на deliveing врвот на линијата исхрана планови кои може целосно да го промени вашиот живот. Од губење на телесната тежина и detoxing вашето тело, да се добие маса ќе се бара со цел да се добие конкурентна предност во однос на конкуренцијата, овој магазин може да ви понуди знаење што е потребно да се биде најдобар, по прифатлива цена. Ова е за луѓе.

Продавница

Голема распродажба

Тоше Зафиров гледа во камерата додека ја држи Detox исхраната. Носи црно одело од Сињори со бела кошула и црна машна.

Проверете го Нашиот

Најпопуларниот план за исхрана

Исхрана Detox работи и на лаптоп и на мобилен уред

Detox Исхрана - Нашиот бестселер

$60.00

НАШИТЕ СОРАБОТНИЦИ

Гордо партнерство со

Додатоци на Леврон Официјално Лого
Меѓународен Словенски Универзитет Официјално Лого
Официјалното Лого на Сињори
Пулс Фитнес и Спа Официјално Лого
Официјалното Лого на The Strongest Shop
Официјалното Лого на Месарница Ивановски
Официјалното Лого на СпортЛајф
Космос Група Официјално Лого
MTM Мобилна Услуга Официјално Лого

Дали сакате да се придружите на клубот?

Ве молиме контактирајте не за повеќе информации за како да станете наш поддржувач!