Соопштение за г. Олимпија 2021 на Џо Вајдер (07-10 октомври)

од | 9 март 2021 година | Фитнес новости

Објавувањето конечно е официјално бидејќи Викендот за фитнес и перформанси на Г-дин Олимпија 2021 се враќа во Центарот за конвенции во округот Оринџ во Орландо, ФЛ, од 7-ми до 10-ти октомври. Датумите и локацијата беа официјално објавени во соопштението за печат на самата веб-страница на Г-дин Олимпија.

Кога ќе погледнеме во историјата на натпреварот Г-дин Олимпија, тој се одржа во септември, поточно во Лас Вегас. Сепак, поради ограничувањата на КОВИД-19, претставата во 2020 година беше преместена во Орландо, ФЛ, во декември.

Претседателот и главниот офицер на Олимпија, Дан Соломон, во соопштението за медиумите споменаа дека тимот бил зафатен со проценка на опциите за овогодинешниот настан. На крајот, тие ја одбраа официјалната локација на Орландо. Ова е затоа што целиот град ги пречека и навивачите и спортистите со раширени раце во текот на 2020 година, а сега се гледа работите да продолжат понатаму.

Заедно со Соломон, сопственикот и промоторот познат како Џек Вуд беше заслужен за враќањето на натпреварот Г-дин Олимпија, бидејќи првично беше распуштен сè до 2014 година.

Важно е да се напомене дека оваа објава доаѓа по околу два месеци од натпреварувањето во Олимпија во 2020 година. Исто така, тоа беше прв пат од 1998 година овој натпревар да се одржи некаде надвор од Лас Вегас, НВ.

Ова е најголемиот настан за боди-билдинг во светот, заедно со Спортскиот Фестивал Арнолд 2021. Тој настан првично би се одржал во март во Колумбос, ОХ, но сè уште не се знае официјално каде и кога ќе се случи тој настан. Шоуто се одржува пред г-дин Олимпија, бидејќи шампионот Арнолд Класик се квалификува за големиот настан сега треба да се одржи во Флорида.

Во другите вести, настанот Олимпија во 2021 година ќе биде првата одбрана на титулата за Мамдух Елсбијај, познат како „Големиот Рами“, кој стана 16-тиот човек кој ја имал титулата во декември 2020 година.

Г-дин Олимпија 2021 Детали

Г-дин Олимпија нуди шест различни тикери, ВИП-пакети, петочни финалиња, саботни финалиња, експо-пасови, аматери 0 женски, аматери 0 машки. Околу загриженоста за светските настани, Олимпија Продукција ќе издаде 100% поврат на билетите доколку настанот не се одржи. Тие, исто така, објавуваат попусти и промоции дневно на нивната страница, во врска со билетите.

Пријавувањето за Аматерската Олимпија во 2021 година ќе се одржи во понеделник, 4-ти октомври. Финалето за жени ќе се одржи во среда, додека за мажи во четврток. Прес-конференцијата Олимпија ќе биде отворена за јавноста во четврток, 7 -ми октомври. Исто така, г-дин Олимпија 2021 година ќе биде домаќин на настанот „Запознајте ги Олимпијците“. Предсудувањето ќе се одржи во петок, со резервирани места за ВИП и членови на инсајдерскиот клуб. Светскиот Фитнес Фестивал и Бекстејџ и Фотографија турата ќе се случат подоцна истиот ден. Финалето во петок навечер ќе започне во 19 часот.

Во сабота, тие ќе го започнат утрото со предсудење на Олимпија, проследено со Светскиот Фитнес Фестивал Олимпија, Меѓународна церемонија на спортски сали на славните и Финале на саботната вечер. Победничката Гала на Олимпија, која започнува во 23 часот во сабота, ќе биде достапна само за ВИП лица. Г-дин Олимпија 2021 година ќе заврши со Семинарот за Олимпија суперѕвезда, за ВИП и Инсајдер клубот во недела. Можете исто така да ја посетите нивната хотелска страница за специјални попусти со цени на собите во Hyatt Regency Orlando и Rosen Center Hotel, двете прикачени на Центарот за конвенции во округот Оринџ.

Г-дин Олимпија 2021 година ќе има 11 поделби. Г-дин Олимпија, Г-ѓа Олимпија, 212 Олимпија, Фигура Олимпија, Фитнес Олимпија, Бикини Олимпија, Машка Физичка Форма, Женска Физичка Форма, Класична Форма, Wellness Олимпија и Олимпија за Инвалидска Количка. Тие веќе објавија список на квалификуваните натпреварувачи, класифицирани во поделбите на нивната страница. Со нетрпение ги очекуваме сите спортисти кои ќе учествуваат на настанот.


Доколку ве интересираат најновите теми, објави, настани и резултати од светот на фитнесот, проверете ја страницата Фитнес Вести .

Тоше Зафиров во црна маица и машна гледа директно во камерата носејќи црни очила за сонце

Автор:

Тоше Зафиров

Боди билдинг и Фитнес Експерт

Проверете го Нашиот

Најпопуларниот план за исхрана

Исхрана Detox работи и на лаптоп и на мобилен уред

Detox Исхрана - Нашиот бестселер

$60.00

За Повеќе Информации

Последни Новости за Фитнес

Нема Пронајдени Резултати

Страницата што ја баравте не може да се најде. Обидете се да го подобрите пребарувањето или користете ја навигацијата погоре за да ја лоцирате објавата.

Нема Пронајдени Резултати

Страницата што ја баравте не може да се најде. Обидете се да го подобрите пребарувањето или користете ја навигацијата погоре за да ја лоцирате објавата.

Нема Пронајдени Резултати

Страницата што ја баравте не може да се најде. Обидете се да го подобрите пребарувањето или користете ја навигацијата погоре за да ја лоцирате објавата.