Мотивација за вежбање: 7 совети за да останете мотивирани

Мотивација за вежбање: 7 совети за да останете мотивирани

Вежбањето е добро за нас, и сите го знаеме тоа. Вежбањето може да помогне во одржувањето на нашите коски и кардиоваскуларниот систем здрави, да ја зајакне нашата енергија, да го зголеми метаболизмот и да ни помогне да изгубиме или одржуваме тежина додека ги одржуваме нашите мускули тонирани и силни. Вежбањето го поттикнува и ...
Седум најдобри вежби за губење на салото од стомакот

Седум најдобри вежби за губење на салото од стомакот

Седењето цел ден пред компјутерот, лошите животни навики и нездравиот избор на храна доведуваат до таложење на маснотии, особено во средината. Во оваа статија, ќе ги споделам со вас најдобрите тренинзи и вежби за губење на салото од стомакот. Обично, кога луѓето ...
Интервју со МајЛа Еш, бодибилдер

Интервју со МајЛа Еш, бодибилдер

МејЛа беше дете кое се занимаваше со сите видови спортови, од одбојка до гимнастика. МејЛа стана елитна натпреварувачка моќен спринтер победувајќи на регионални и локални натпревари. По средното училиште, таа ја продолжи својата успешна кариера на колеџ. По оштетен менискус...
Девет совети за безбедно губење на тежината

Девет совети за безбедно губење на тежината

Се разбира, можете брзо да изгубите тежина. Има многу диети кои ви овозможуваат брзо да изгубите килограми; сепак, тие ве оставаат да се чувствувате лишени и гладни. Најдобар начин за слабеење е тоа да го правите полека и безбедно, со цел да ги задржите килограмите трајно. Вие ...
Интервју со Крис Елкинс, фитнес модел

Интервју со Крис Елкинс, фитнес модел

Роден на 23 август 1984 година, Крис Елкинс е WNBF Pro природен бодибилдер и личен тренер. Тој е ко-основач на MAX-Hype Training и основач на Cutting-Edge Physiques, онлајн програма за обука. Покрај тоа што е успешен бодибилдер и личен тренер,...
Интервју со Лиз Кармуш, боречки уметник

Интервју со Лиз Кармуш, боречки уметник

Денеска, ми причинува огромно задоволство да ви ја претставам Лиз Кармуш, американски борец за мешани боречки вештини. Таа се натпреваруваше за ултимејт фајтинг шампионатот (ФК) во женска бантам и мува категорија, а моментално се натпреварува во...